- poznać przeszłość 3

Ciekaw historia z podręcznikiem wydawnictwa Nowa Era

Każda sekunda życia człowieka przechodzi do historii. Wyjeżdżając na wakacje, spacerując lub spotykając się ze znajomymi, tworzymy własną historię, którą możemy uwiecznić na fotografiach lub filmach. Podobnie jest w przypadku historii całego świata. Wydarzenia, które miały miejsce zostały uwiecznione na fotografiach, a następnie opisane. Dzięki temu dzieci oraz młodzież mają dostęp do podręcznika “Poznać przeszłość 3“.

Wydawnictwo nowoczesnych czasów

Nowa Era powstała w 1992 roku i jako młode wydawnictwo zyskało duże zaufanie grona rodziców, pedagogów oraz uczniów. Dzięki nowoczesnemu oraz innowacyjnemu spojrzeniu na naukę, podręczniki Nowej Ery znajdują się prawie w każdym tornistrze szkolnym. Pedagodzy również mogą liczyć na pełne wsparcie wydawnictwa, dzięki czemu uzupełnią swoją wiedzę oraz poprowadzą zajęcia w nowoczesny sposób.

Wydawnictwo dba, aby materiały, które publikuje, były zgodne z najnowszą podstawą programową, a także, aby ich treść była łatwa do zapamiętania przez ucznia.

Historia ukryta na kartach podręcznika Nowej Ery

Podręcznik “Poznać przeszłość 3 z księgarni internetowej” autorstwa Anny Łaszkiewicz, Jarosława Kłaczkowa oraz Stanisława Roszaka przeznaczony jest do nauki dla klas liceum ogólnokształcącego, oraz technikum. Zawiera w sobie zagadnienia związane z historią w latach 1815-1939, które były dla świata ważnym oraz burzliwym okresem. 

Ujęte w podręczniku infografiki przedstawiają uczniom życie ludności oraz wydarzenia mające miejsce w minionych latach. Propozycje literatury uzupełniającej starają się rozbudzić zainteresowanie przedmiotem u młodzieży. Elementy takie jak “Symbole epoki oraz “To budzi kontrowersje” zachęcają uczniów do konwersji na dany temat lekcji. Warto zaznaczyć, że książka jest niezbędnym kompendium wiedzy, która pozwoli zdać egzaminy końcowe, a także przygotuje młodego człowieka do dalszej drogi w kierunku rozwoju zawodowego. Podręcznik uczy pracy z mapą, danymi statystycznymi oraz materiałem źródłowym, takim jak teksty z minionych lat. Korzystając z podręcznika, mamy pewność, że wiedza w nim zawarta jest aktualna oraz prawidłowa.